Server Kuralları

1. Serverda & Ts3 de siyaset din,dil,ırk tartışması,yetki rütbe artisliği yapılması,her hangibi tartısma yasaktır.

2. Saygısızlık,küfür yasaktır. Görüldüğü taktirde yetki düşümü yapılır.

3. Kendini komutcu söylemeden revlemek yasaktır.

4. Gereksiz yetki kullanımı yasaktır. Ss'li kanıt sağlandığında yetkisi düşürülür.

5. Serverda wall hack,aim gibi hile proğramları kullanılması yasaktır.

6. Server düzenini bozan hakkında yönetim tarafından uyarım yapılır.

7. Godsuz oyunlarda, gömmek, slaylamak,roket atmak kesinlikle yasaktır.

8. God 3 elde bir alınır. Almadan önce diğer elden god denilmelidir.

9. God yokken hücre içi komut yasaktır. Yanlız hücre kapısı açılıp komut verilebilir.

10. CT'nin tünele girmesi, Tünel taraması yasaktır.

11. Korumaların hook,grap,ağ basması yasaktır. Komutçu tarafından uyarılır, 2. bastığında T'ye atılır.

12. T'de mikrofon basmak kesinlikle yasaktır. Kim basarsa (C) yetkisi alınır.

13. Serverda iken Ts3'de, Ts3'de iken de Serverda olmak zorunludur.

14. Herhangi bir yönetim ekibi görevini yapmıyorsa eğer şikayet etme hakkınız vardır. Eğer elinizde geçerli bir şikayetiniz varsa.

15. Clana katılım sağlayan ama başka ts3'de bulunan hakkında 1. uyarı 2. uyarı 3. uyarı yapılmaksızın 30 dk ban atılabilir.

16. Görevlerini yerine getirmeyen, ayrımcılık yapan Yönetim ekibi hakkında gereken yapılır. Bu Clan da herkes eşittir.

17. Kırmızı odalarda durulması yasaktır.

18. Yönetim Ekibinin birbirini banlaması ve ban yetkisi olanlar birbirlerine ban,kick atılması yasaktır. Görüldüğü taktirde 2. ikaza kadar uyarı yapılır 3.'de yetkisi alınır.

19. Haksız yere, playera, Clan oyuncusuna açıklamasız ban atılması yasaktır.Reason: Başka Ts döndü/5dkban/

20. Yönetim ekibine karşı gelinmesi yasaktır. Bir şikayetiniz varsa bildirebilirsiniz.

21. Ailevi küfür ddos saldırıları ve bu tür espriler kovulma sebebidir uyarılmaksızın.

22. Hafta İçi 00.00 Hafta Sonu 01.00 dan önce başka oyuna girmek kesinlikle yasaktır.İlk uyarı sonrasında 5 dakika ban daha sonra yarım saat ban 4. uyarıda sınırsız banlanıcaktır.

23. Bir üstteki kurala uymayan yönetim ekibi ise ilk uyarı sonrasında yönetimden düşürülme olacaktır.

24. Yöntem ekibinin isminin başına özel karakter koyması yasaktır.

25. Serverde herkes birbirine saygılı olmak zorundadır..

26. Ts3 ' De Avatara +18 Resim ya da GIF koymak yasaktır.

27. Oyunda son 1 kaçak kaldıysa koruma hook basabilir.Slotluk Kuralları

1. Cumartesi 20:30'da yapılacak toplantıya katılım zorunludur.

2. TS'de olduğun sürece oyunda olmak zorunludur.

3. Kendini komutcu söylemeden revlemek yasaktır.

4. Yetkiler Serverle İlgilenmene Bağlı Olarak Verilecektir.

5. Başka Teamspeak 3 Adresine Gitmek Yasaktır.

COUNTER-STRIKE TARİHÇESİ

Valve tarafından geliştirilip Sierra tarafından 19 Kasım 1998 yılında satışa başlatılan Half Life oyunu kısa süre içerisinde çok tutulmuştur ve dünya geneline yayılmıştır. 1999 Yılında Minh "Gooseman" Le ve Jess Cliffe tarafından Half Life için Terörizim konulu bir mod geliştirilmiştir ve bu modun ismi Counter Strike'dir. Kelime anlamı Karşı Taarruz anlamına gelmektedir. Mod'un ismi belirlenmeden önce Counter-Terörizim, Strike Force, Counter-Terrör gibi isimler düşünülmüştür yalnız modun ismi Counter Strike olarak belirlenmiştir.

Modun beta sürümü 19 Haziran 1999 yılında piyasaya sürülmüştür ve çok kısa bir sürede oyuncular tarafından sevilip dünya geneline yayılmıştır. Başlangıçta Counter-Terrörist ve Terrörist grupların görünüşleri bir birlerine oldukça benzerdirler ve geçen zaman içerisinde beta sürümleriyle birlikte modda bulunan hatalar giderilmiştir. Counter Strike'nin ilk sürümü 8 Kasım 2000 tarihinde yayınlanmıştır. Bu sürümde 4 Counter-Terrörist, 4 Terrörist olmak üzere 8 tane skin bulunmaktadır. Beta sürümlerinden sonra, oyunla ilgili bir çok değişiklik ( yeni silahlar, telsiz komutları ) ilk defa bu sürümde eklenmiştir.

13 Mart 2001 yılında yayınlanan versiyon 1.1 sürümüyle birlikte hatalar büyük oranla kapatılmış ve oyuncular çok sevilen günümüz Counter strike Global Offensive'nin ilkel atası olan sürüm ortaya çıkmıştır. İlerleyen zamanlarda yayınlanan versiyon 1.2 - 1.3 ve 1.4 oyunun geçiş sürümü olup oyunun asıl patlama noktası olan Counter Strike 1.5 ve Counter Strike 1.6 sürümleri olmuştur. Beta sürümünden ve gerçek sürümü olan 1.1 sonrasında oyunda en büyük ikinci değişiklik Counter Strike 1.5 ve 1.6 sürümleri arasında olmuştur. Arayüzler tamamen değiştirilmiş, Online oynama modu güncellenmiş, yeni silahlar ve kalkan eklenmiştir. Şuanda günümüzde bile azda olsa hala Counter Strike 1.5 ve 1.6 sürümü oynanmaktadır.

Counter Strike 1.6 yayınlandıktan 1 yıl sonra ( 2004 ) Valve tarafından Condution Zero'yu yayınlanmıştır ve bu sürüm 1.5 ve 1.6 sürümünün gölgesinde kalmıştır ve Valve kötü bir düşüş yaşamıştır yalnız Condution Zero sürümünde Görsel değişiklikler bulunmuktadır ve hemen ardından Ağutos 2004'de Counter Strike Source yayınlanmıştır. Condution Zero'dan dan daha çok oynanması ve rağbet görmesi halinde yinede 1.5 ve 1.6 sürümü kadar tutulmamıştır.

Namco tarafından 2005 yılında yayınlanan Counter Strike Neo Linux için tasarlanmıştır, Single Player oynana bilen bu sürümün karakterleri Anime karakterlerden esinlenerek tasarlanmıştır yalnız bu sürümde çok fazla rağbet görmemiştir. 2008 Yılında Japonya, Güney Kore, Çin, Malezya, Endonezya ve Türkiye için Counter Strike Online yayınlanmıştır.